Regulator temperatury, sterownik do kotła zasypowego PROTON algorytm PID - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: ProND
  • Kategoria: Pozostałe
Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a równocześnie najistotniej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej rozszerza jego wykorzystaneczność.

Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie iż nie posiadają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Użycie tego regulatora ulepsza ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w sytuacji zmianiy opału (paliwa).

Sterownik PROTON PID też szereg funkcji w jakie został wyekwipowany sterownik PROTON.


Płynna regulacja obrotów dmuchawy - NOWY ALGORYTM
Regulator PROTON PID ma możliwość ustawienia maksymalnych i niewielkich obrotów dmuchawy, co umożliwia staranne dostosowanie mocy z jaką będzie pracowała dmuchawa.
Stopniowe załączanie dmuchawy od znikomych do maksymalnych obrotów wydłuża żywotność silnika oraz uniemożliwia nagłemu spalaniu gazów nagromadzonych w kotle (tzw. Strzelanie). W regulatorach konkurencji jest wyłącznie jeden parametr odpowiedzialny za moc dmuchawy – w regulatorze PROTON PID można ustawić nieduże i maksymalne obroty.

Kontrola opału
Działanie tej funkcji polega na redukowaniu obrotów dmuchawy do minimum w momencie wykrycia poprzez regulator spadku temperatury mimo załączonego nadmuchu. Zmniejszenie szybkości dmuchawy nie sprawia nadmiernego ochładzania kotła C.O. Funkcja ta uaktywnia się po 30 minutach jeżeli temperatura zadana pozostała osiągnięta, lub po 2 godzinach jeżeli temperatura zadana nie została osiągnięta (tryb rozpalania – 2 godziny).

Funkcja anty-zamarzanie
Poniżej 5°C regulator włącza pompę obiegową, co opóźnia przemarznięcie niektórych komponentów instalacji C.O (najszczególniej narażonych).

Funkcja anty-stop
Po sezonie grzejnym, co 14 dni na 1 minutę zostaje dołączona pompa obiegowa - uniemożliwia to zastaniu się pompy w okresie letnim - funkcja działa przy włączonym regulatorze.

samoczynne zachowanie nastaw
Regulator samoczynne zachowanie nastaw przy zaniku zasilania,, a także powrót to wcześniej wykonywanej pracy po ponownym pojawieniu się zasilania.

Powrót do ustawień fabrycznych
Regulator ma możliwość powrotu do ustawień fabrycznych. Funkcja ta jest przydatna w chwili rozregulowania regulatora poprzez niedoświadczonych operatorów.

Termostat awaryjny automatyczny
Zewnętrzny termostat (termostat awaryjny) pełni funkcję zabezpieczenia instalacji przed przegrzaniem, które może być konsekwencją uszkodzenia regulatora lub nieodpowiednią obsługą. Jest to specjalny element, który odcina zasilanie dmuchawy przy temperaturze kotła 90°C.

parametry programowalne przez użytkownika
Czas przedmuchu, czas przerwy pomiędzy przedmuchami, maksymalne i drobne obroty dmuchawy, temperatura załączenia pompy obiegowej, temperatura wyłączenia regulatora.

parametry programowalne poprzez instalatorów
Regulator PROTON PID oprócz trybu konfiguracji przystępnego dla każdego użytkownika ma specjalny tryb, który zezwala na ustawienie parametrów serwisowych (dodatkowa instrukcja serwisowa).
Tryb serwisowy zezwala na zaprogramowanie:
charakterystyki dmuchawy – dzięki czemu parametrowi nasz regulator może współpracować z każdą dmuchawą przystępną na rynku (do określonej max. Mocy)
moc dmuchawy w trakcie przedmuchu – sami decydujemy z jaką mocą ma pracować dmuchawa w trakcie przedmuchu
zakres ograniczania obrotów dmuchawy – ile stopni przed temperaturą zadaną ma ograniczać obroty dmuchawy
temperaturę minimalną kotła

OPCJA ZDALNEGO STEROWANIA
Do regulatora PROTON PID można podłączyć zdalny panel sterujący albo termostat pokojowy. Podłączenie zdalnego panelu zezwala na pracę regulatora w dwóch trybach: pokojowy i kotła. Podłączenie charakterystycznego termostatu pokojowego pozwala na utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniu co daje oszczędności opału nawet do 30%.

informacje technologicznE

Histereza - 1°C
Zakres ograniczania obrotów - 6 °C
Czas reakcji - 30 min.
Temperatura załączania pompy obiegowej - 25-70 °C
Zakres nastaw temperatury - 35-90 °C
Czas przedmuchu - 5-59 s (możliwość wyłączenia)
Czas między przedmuchami - 1-30 min
Maksymalna prędkość dmuchawy - 12 st.
niewielka szybkość dmuchawy - 1 st.
Temperatura wyłączenie regulatora - 25-50 °C
Temperatura załączenia termostatu
awaryjnego sprzętowego zewnętrznego - ok. 90 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego sprzętowego wewnętrznego - ok. 93 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego programowego - 92 °C
Temperatura otoczenia podczas pracy regulatora - 5-45 °C
Napięcie zasilające - ~230 V
Zakres pracy czujnika temperatury - 1-100 °C
Obciążalność wyjścia pompy (~230 V) - 100 W
Obciążalność wyjścia dmuchawy (~230 V) - 100 W
zużycie mocy regulatora - 2 W
Włączenie pompy w niskich temperaturach - poniżej 5 °C
Włączanie pompy co 14 dni na 1 minutę - uniemożliwia to zastaniu się pompy po sezonie cieplnym (warunkiem działania tej funkcji jest włączony regulator)
rozmiary regulatora (długość, szerokość, grubość) - 145 x 75 x 40 mm
Rozstaw otworów do mocowania na ścianie - 161 mm

Popularne produkty w kategorii: Pozostałe